TT

21. srpna 2015 v 18:52 | T.
Upřímně, všichni mi pořád radí, jak bych neměla myslet. Někde hluboko ve mně vím, že ti lidé mají pravdu, že pokud budu pokračovat svým způsobem, brzo se zničím úplně. Tak můžu napsat shrnutí toho, co mi všichni pořád předhazují, a já nemám odvahu na to, abych se sebou něco udělala.

1) Nemyslete negativně. To vidíte všude, ne? Třeba ten citát, že negativní mysl vás nemůže dovést k pozitivnímu životu. Něco na tom je. Jenže když máte jenom zlé zkušenosti, najednou vidíte jen to nejhorší, protože si myslíte, že tím pádem už vás nic nemůže překvapit, zranit a zlomit. Opravdu si myslím, že pesimista z toho vyjde nejlíp. Myslí si, že to skončí zle, tak může být jen příjemně překvapen. Na druhou stranu jsem už slyšelo i to, že věci končej tak, jak si myslíme, že skončej, takže pokud dopředu říkáme, že to nevyjde, pravděpodobně to nejvyjde. Ale jako pesimisti se jenom utrvdíme v tom, že je všechno v píči, takže budeme ještě negativnější a všechno bude ještě horší. takže děcka, buďte happy s pozitivní myslí.

2) Nestarejte se o to, co si o vás myslí okolí. Protože ty lidi nikdy neznamenají ve vašem životě tolik, aby vám ho mohli ničit. Děláte věci za nějakým účelem a to, že vás ostatní za to mohou odsoudit by nemělo nic znamenat. Já tohle nedokážu, moc mi záleží na tom, jaký o mně mají lidi mínění. Na druhou stranu, pokud o mně někdo říká něco dobrýho, tak nevěřím. Věřím jenom těm špatnejm věcem. A to je právě špatně. Někdy mi nevadí provokovat, nevadilo mi, kdyby celej učitelskej sbor věděl, že si to budu rozdávat s jejich bývalým mladým kolegou. To by mi dokonce i dodalo sebevědomí, kdyby se nade mnou ty seschlý stařeny pohoršovaly. takže - pokud tomu nikomu neubližujete, na nikoho se neohlížejte a dělejte, co vás činí šťastnejma.

3) Neřešte zbytečný prkotiny. Ve většině případů problém není tak velkej, jak se vám zdá. Někdy lidi vidí problémy tam, kde nejsou. Mluvím teda spíš o sobě. Dokážu vidět konec světa v tom, když mi někdo 5 minut neodepíše, hned za vším, čemu ti dotyční nepřikládaj vůbec žádnou váhu, vidím to, že mě všichni určitě nenáviděj, že jsem otravná píča, co by se fakt měla nejradši zabít, protože všichni tyhleti lidi by byli tak radši. takže - nebuďte jako já, jen na pár věcech záleží opravdu tak moc.

Napsala jsem tohle, ale člověk, který by se tím měl řídit ze všeho nejvíc jsem já. Třeba si to přečtou nějaký lidi, co jsou na tom podobně jako já a uvidí se v tom a uvědomí si, že jim to taky lidi říkaj, ale oni to nedávaj. Já to teda nedávám. A kdybych to zvládla, mohla bych na tom být teď o milion procent líp.
Já jsem tohle TT pojala takhle, protože tyhle rady byly první věcí, co mě napadla.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 21. srpna 2015 v 19:34 | Reagovat

Nemám problém s tím, co si o mě myslí ostatní. Jelikož kdybych se tím zabývala, zřejmě bych se zbláznila (protože existuje příliš mnoho lidí, kterým nepřijde normální, když má někdo na hlavě 4 barvy). Ale horší je to s tím, když mám myslet pozitivně. Čím víc to okolo sebe slyším, tím mám k tomu větší averzi. Mě z hlavy myšlenky zmizí především ve chvíli, kdy jsem s přáteli, protože na nějaké přemýšlení v tu chvíli nemám čas. Ale jinak je to vysloveně utrpení - brečím bezdůvodně po nocích, imaginárně si rvu vlasy a pod nátlakem deprese přichází moje tvorba: básně, úvahy, obrazy. Potřebuju bolest, abych mohla tvořit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama